Kombilerin ekonomik ömürü Sanayi Bakanlığı tarafından 15 yıl olarak belirlenmiştir.
Kombi arıza yaptığı takdirde önce kullanma kılavuzunda arıza giderme yöntemleri teknikleri uygulanır. Eğer arıza devam ediyor ise kombinizin marka ve modeline göre yetkili ve sertifika sahibi servis talep etmeniz gerekmektedir.
Kombi bakımı aylık %30 tasaruf sağlar ve ömrünü uzatır, daha aktif çalışır. Radyatör (petek) bakımı %40 tasaruf sağlar ve daha iyi ısı verir. Böylece radyatörler daha uzun ömürlü olurlar.
Kombiyi 24 saat kullanılması açık tutulmasında hiç bir sakınca yoktur. Fakat biz uzmanlar kombinin haftada 1 saat dinlendirilmesini tavsiye ediyoruz.
Yetkili ve sertifikalı servis tarafında kombi bakımı her yılda 1 defa yaptırılması gereklidir.
Makinenizin temiz yıkamamasının bir çok sebebi vardır. Makinenizin tuzunu mutlaka kullanın. Kireç oranı yüksek yerlerde makinenize mutlaka jenerasyon ayarı yaptırın. Bulaşık makinenizin pervanelerini kontrol edin. Tıkanıklı var ise temizleyin ya da değiştirin.
Arıza kayıtı oluşturduğunuz andan itibaren 24 saat içerisinde teknisyenlerimiz sizi adresinizde ziyaret ederek yerinde kontrollerini yaparlar. Yerinde müdahale edilecek arızalı aynı gün giderirler. Yerinde müdahale edemeyecekleri arıza için teknik servisimizde 3 iş günü içerisinde cihazınızın onarımı yapılarak teslim edilir.
Buzdolabınızın kompresörün yanında bulunan kondanser fan motoru ya da dondurucu bölümde bulunan soğuk havayı hava kanalından göndermek için çalışan iç fan motoru arızalı olabilir.
Buzdolabınızın fişini 2-3 gün çekip gövdenin içerisinde oluşan buzların erimesini bekleyin ve daha sonra fişini takarak kullanmaya başlayın. Sorun tekrar devam ederse cihazınızda arızalı parça olabilir size en yakın servisten destek alın.
Kir ve yağ lekeleri uzun bir süre temizlenmeden kaldığı takdirde çıkarılması çok zor olacaktır. Bu nedenle her kullanım sonrası davlumbaz yüzeyini aşındırıcı olmayan bir deterjan, yumuşak ve nemli bir bez ile temizleyebilirsiniz.
Baca borusu 120 mm veya 150 mm olmalıdır, modele göre değişiklik gösterebilir.
Kalorifer Petek Temizliği mutlaka özel tesisat ve petek temizleme kimyasalları ve yine petek temizleme makinası ile yapılmalıdır. Makinesiz temizlik yapacağını iddia eden kim olursa olsun kabul etmeyiniz. Petek Yıkama Makinası kullanılmadan yapılan temizlik ve yıkama işlemleri hem sağlıksız olacağı gibi uygulaması oldukça zordur. Tüm petekler teker teker sökülerek yıkama yapılacağından söküm esnasında radyatör peteklerinden çıkacak kirli su evinizin kirlenmesine sebep olur.
Tıkanan petekler ısıdan tam verim alınmasına engel olur aynı zamanda enerji sarfiyatına da sebep olur bu sebeple kalorifer temizliğini periyodik olarak yaptırıp hem doğalgaz tasarrufu hem de maksimum ısınma sağlayabilirsiniz. Kombinin daha verimli ve daha rahat çalışmasını sağlar. Yıllarca tesisatta devir daim yapan suyun kireçten pisliklerden temizlenerek daha iyi bir ısınma vermesini sağlar. Isınma için ödediğiniz faturalarınız da %5 azalma sağlanabilir.
Peteklerin yarıdan aşağısı ısınmıyor ise, petekler hiç ısıtmadığında yada kombinin derecesini yüksek ayara getirdiğiniz halde peteklerin altı ısıtmıyorsa, en son petek hiç yanmıyorsa, kombi sürekli kirlenmeden dolayı arıza yapıyorsa, kalorifer peteklerinin 2 yıl veya daha uzun süredir hiç temizliği yapılmamış ise, kombi filtresi sürekli tıkanıyorsa petek temizliğinin zamanı gelmiş demektir.
Öncelikle petek temizliğinin kesinlikle alanında uzman ve yetkili kişilerce yapılması gerekmektedir. Etrafa zarar verilmemesi ve yapılan temizliğin tam anlamıyla yapıldığından emin olunması gerekmektedir. Kullanılan maddelerin petek sistemine zarar vermeyeceğinden emin olunmalıdır. Atık su siyah ise sistemin akışını sağlayan yağ da dışarı çıkıyor anlamına gelir bu su kirli su değildir ve o yağın yeniden takviye edilmesi gerekir. Kirli su kahverengi olur bunun bilinmesi gerekmektedir.
Petek temizleme işlemi petek sayısına göre değişkenlik göstermekle beraber işlemler ortalama 45 dakika ile 1,5 saat aralığında sürmektedir.
Petek temizlime fiyatları ücretleri için müşteri hizmetleri irtibat telefon numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz. İşlemler herbiri alanında uzman ve tecrübeli ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
Peteklerin havasını almak için öncelikle bir adet “purjör anahtarı” veya “düz tornavida” temin etmeniz gerekir. Kaloriferin üst kısmında bulunan purjör vanasını, tornavida yada purjör anahtarı ile gevşetip, su gelinceye kadar bu şekilde bırakıyoruz.Böyle bir durumda hemen firmamız irtibat numarasından müşteri hizmetleri temsilcimizden servis talebinde bulunabilirsiniz. Ekonomik uygun fiyatlara hızlı ve kesin çözümler için 7/24 hizmetinizdeyiz.
Petek temizliği olarak adlandırılan işlemde, petek içerisinde biriken ve boruları kısmen ya da tamamen tıkayarak, akışa engel olan maddeler temizlenir. Genellikle kir ve kireçten oluşan bu maddeleri temizleyebilmek için özel bir kimyasal içerik kullanılır. Gelişmiş cihazlar aracılığı ile yapılan temizleme işleminin ardından ise petekler hızlı bir şekilde ve istenen miktarda ısındığı gibi, kombinin harcayacağı enerjide de tasarruf sağlanmış olur.